| Deimt Dievo meils odi, kvieiani laisv ir gyvenim, padovanoti ant Sinajaus kalno, iandienos pasaulyje skamba kaip nepopuliars ir senamadiki draudimai. Taiau is Laisvs statymas yra visikai kitoks, nei i pirmo vilgsnio mums gali pasirodyti. Jis kvieia bendryst: meil, laisv, santyk...
Ši met liepos 23 – 31 dienomis Nemunaityje vyko jubiliejin, penktoji Vilkavikio vyskupijos ministrant stovykla, pavadinimu „Atsiliepk“. Toks stovyklos pavadinimas pasirinktas todl, kad per 9 stovyklos dienas, gilinantis Dievo padovanot Dekalog, kiekvienas buvo kvieiamas j atsiliepti visu savo gyvenimu. Stovyklos tikslas – kuo giliau atskleisti Dievo meils gelm, kuri aikiausiai atsispindi Dekaloge ir Eucharistijos slpinyje.
Stovykloje dalyvavo vir imto, 12 – 15 met ministrant, adorani ir chorist. Su jais dirbo 20 vadov komanda, stovyklai besirengianti beveik metus, kas kelis mnesius susirinkusi tris savaitgalio seminarus, skirtus aptarti nuveiktus darbus ir numatyti sekanius. Vadov komand sudar kunigai, katechetai, mokytojai, studentai ir moksleiviai.
Stovykla prasidjo Eucharistijos ventimu, kuriam vadovavo Vilkavikio vyskupas Rimantas Norvila. Jis sveikino visus, susirinkusius stovykl ir kviet pasinaudoti ia nuostabia proga – pagilinti savo tikjim. Homilijoje ganytojas padrsino be baims mylti ir saugoti tikjimo lob. Šventj Mii pabaigoje vyskupas kiekvienam asmenikai padovanojo po Kristaus Evangelij ir ne tik pakviet, bet ir pareigojo gilintis Šventj Rat.
Kiekvien stovyklos dien galima suskirstyti 4 pagrindinius dienotvarks elementus: katechez, liturgijos ventim, veiklos brelius ir vakaro programas. Valandos trukms katechezse vaikams bdavo pateikiamas isamus tos dienos temos ( sakymo) paaikinimas, remiantis Banyios ratais, dvasinink veikalais ir Šventojo Rato imintimi. Diugu, jog vaikams ities rpi, kaip konkreiai Dievas kvieia per savo sakymus laisv, pilnatvik gyvenim.
Visos dienos centras – Eucharistijos ventimas vidurdien, 12 valand. Liturgija stovykloje um iskirtin viet, nes taip bdavo ugdomas liturginis smoningumas ir pamaldumas, kuris labai reikalingas altoriaus tarnams. Vaikai noriai sijungdavo Eucharistijos ventim, skaitydami skaitinius, nedami atnaas, patarnaudami asistoje. Vis Šventj Mii ventim lyddavo graus vis giedojimas, taip ireikiant maldos nuotaik ir lovs auk Viepaiui.
Po piet stovyklautojai susiskirstydavo veiklos brelius, kuriuose galdavo isiaikinti jiems svarbius, neinomus dalykus, kartu gilintis tikjimo slpinius. Stovykloje veik Liturgijos, Izraelio tautos kultros, Šventojo Rato painimo, Giedojimo, Roinio, Banyios istorijos, Krikionikosios bioetikos, Meils ingsni breliai, skatinantys vis labiau gilintis tikjimo slpinius ir be baims engti Dievo link.
Kiekvienos dienos vakar nuskaidrindavo pakili nuotaika vakaro programos metu, kvieianti dar kart sigilinti dienos tem. Vakaro program metu vaikai galdavo isiaikinti, kaip konkreiai gerbti tv ir motin, prakeliauti po blogio sln, kuriame turjo ilikti tyri ir viess, dalyvauti sporto varybose ir taip parodyti, jog knas – tai gyvosios Šventosios Dvasios ventovs; parodyti savo talentus talent vakare; dalyvauti „teisme“ ir mokytis sakyti ties, nieko daugiau, tik ties. Visi stovyklautojai diaugsi kiekvienu vakaru, kiekviena diaugsmo akimirka, veniant tikjimo ir meils pilnatv.
Visos stovyklos metu diaugms nuostabiu Dievo veikimu, nuostabiomis Jo malonmis, kurias Jis iliejo ant ms, Jo mokini. Tvirtai tikims, viliams ir netgi inome, jog is Dievo ir ms darbas atne tikr vaisi Dievo Banyiai ir pasauliui.
Stasys Zelenekas |